2019/1 KPSS Robotu

KPSS Robotunu Nasıl Kullanacaksınız?

Memurlar.net'in yenilenen KPSS Robotu iki bölümden oluşmaktadır.

İlk bölümde, arama formu üzerinden; öğrenim bilgileri, kadro kodu, kadronun nitelikleri veya il seçeneğine göre kılavuzda yer alan kadroları süzebilirsiniz. Sorgulama sonrasında gelen sayfadan her bir kadro için kadronun detayı ve niteliklerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada, kadrolarla ilgili yorumda da bulunabilirsiniz.

İkinci bölümde ise, KPSS Robotundaki en önemli özellik olan kadroların Favorilere eklenmesi modülü bulunuyor. Üyelik girişi yaptıktan sonra her kadronun en sağında yer alan simgeye tıklayarak, ilgilendiğiniz kadroları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu modülde, kadroyu favorilerine ekleyen üye sayısı ve üye adlarına da ulaşabilirsiniz. ÖSYM, taban puanları açıkladığında, favorilere eklediğiniz kadrolara en küçük kaç puanla yerleştirme yapıldığını tek bir ekrandan görebileceksiniz.

Bu alımda 659 kadro için toplam 1,014 kontenjan açıldı, 94,290 kişi tercih yaptı ve 1,014 kişi yerleşti

2019/1 KPSS Robotu başvuları 18 Temmuz 2019 23:59 tarihinde sona ermiştir.

İlgilendiğiniz kadroları favorilerize ekleyerek tercih listenizi oluşturabilir sizinle aynı kadroyla ilgilenen diğer üyeleri görebilirsiniz. Bu sistemi kullanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.
Kadronun detayını ve yapılan yorumları gösterir, Kadroya ait nitelikleri gösterir
KoduKurumÜnvanİlKontenjan Boş Kadro Min.Puan Max.Puan
En az bir arama kriteri seçiniz.
Yorum yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.
nufyatayfun2 yıl önce
arkadaşlar 2018 p3 puanıyla merkezi atama bekleyenler olarak sesimizi duyurmalıyız. 2018 kpss den bu zamana lisans olarak 2018/2 de 1178 ve 2019/1 de 630 kişilik kadro açıldı sadece. Şu ana kadar 2018 kpssp3 puanıyla lisans mezunu yalnızca 1808 kişi merkezi atamayla atanabildi.Eğer sesimizi duyuramazsak 2019/2 olan son şansımızdada 1000 kişinin altında alım olacak. 88,89 hatta 90 puanlar bile atanamayacak belkide. En azından 2000 civarı lisans mezunu merkezi ataması için sesimizi duyurmalıyız. Açıktan alımları bile etkiliyor bu durum. 90+ bir insan açıktan alıma başvurunca insanlar şaşırıyor nasıl merkezi atanmadın diye bu alım sayılarıyla 90+ lar bile zor atanır merkezi atamayla. lütfen gerek sosyal medyadan , gerek resmi kurumlara cimere vs. yazarak sesimizi duyuralım. öğretmenler gibi organize olup sesimizi duyurmamız lazım.
,
11 İnşaat mühendisi nedir ya? İnşaat mühendisleri böyle giderse 93 puanla atanamayacak...
,
Aaliyee2 yıl önce
5 tane harita mühendislği yokmuydu neden şimd 4 tane görünüyor tercih robotunda
,
6 5
Tüm Yorumları Göster (26)